ДОБРОДОШЛИ НА АНАСТАСИЈА - ПРАВОСЛАВЉЕ ФОРУМ

Ако још увек нисте члан нашег форума препоручујемо Вам да се региструјете и придружите нам се. Поделите са нама ваша искуства и мишљења. Желимо вам пријатан боравак и дружење на АНАСТАСИЈА - ПРАВОСЛАВЉЕ форуму.

Поздрав, чекамо вас !!!

КОРАК СРЦЕМ, УМОМ И РЕЧЈУ СТАЗАМА ПРАВОСЛАВЉА

HomePortalCalendarFAQ/УпутствоРегиструј сеПриступи
+ ДОБРО ДОШЛИ НА ФОРУМ! МОЛИМ ТЕ ДА НЕ БУДЕШ САМО ЧИТАЛАЦ ТЕКСТОВА. ПОСТАНИ ПРИЛОЖНИК ПРАВОСЛАВЉУ, ВЕЛИКА ДЕЛА СТВАРАЈУ МАЛИ ЉУДИ ПРОЖЕТИ ЉУБАВЉУ ПРЕМА ВЕРИ И НАЦИЈИ!!! + • + "Будите мудри као змије и безазлени као голубови". • + "Мудрост ће вас сачувати да вас вуци нe растргну, а доброта ће вас сачувати да ви не постанете вуци". • + Патријарх Српски, Г. Павле + •
ИЗВИЊАВАМО СЕ ПОСЕТИОЦИМА ФОРУМА ЗБОГ РЕКЛАМА КОЈЕ СЕ ПОЈАВЉУЈУ ИСПОД БАНЕРА (испод овог текста). РЕКЛАМЕ СЕ ПОЈАВЉУЈУ НА ФОРУМУ ИЗ ЈЕДНОСТАВНОГ РАЗЛОГА ЈЕР ЈЕ КОРИШЂЕЊЕ СОФТВЕРА ФОРУМА БЕСПЛАТНО И НА ИЗБОР РЕКЛАМА НЕМАМО УТИЦАЈ. ХВАЛА НА РАЗУМЕВАЊУ.

Share | 

М О Л И Т В Е

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Go down 
Иди на страну : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АуторПорука
Ekatarina
истакнути члан
истакнути члан

Female
Број порука : 744
Година : 29
Локација : Paralija
Члан од : 20.02.2009

ПорукаНаслов: М О Л И Т В Е   Sat May 07, 2011 11:26 am

Lana Christie изговара Господњу молитву Оче наш.
Она има свега четири године.Занимљиво је да јој је отац шкотланђанин а мајка српкиња рођена у Аустралији.Како леп пример да дете научи оно што никада заборавити неће.
Овако су се молили наши преци на црквенословенском језику.
Живела Лано и срећна нам била.
Назад на врх Go down
Ekatarina
истакнути члан
истакнути члан

Female

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Sat May 07, 2011 11:26 am

МОЛИТВА

Господе, подигни ми сина који ће бити поносан и усправан у часном поразу, и скроман и племенит у победи.

Подигни ми сина чије жеље неће заузети место дела; сина који ће знати Тебе и самога себе, јер је то камен темељац сваког знања.

Молим Те, Господе, поведи га, не путем лаким и угодним, него нека буде под притиском удараца тешкоћа и позива. Нека научи да стоји усправно у бури; нека научи да саосећа са онима који су пали.

Господе, подигни ми сина чије ће срце бити чисто, чији ће циљ живота бити узвишен, сина који ће знати управљати самим собом пре него што зажели да управља другима, сина који ће гледати у будућност, али неће заборавити прошлост.

Подај му, Господе, скромност истинске величине, отворену душу за праву мудрост, и кротост за истинску снагу.

Тада ћу се ја, његов отац, усудити да кажем:

- Нисам живео узалуд!
Назад на врх Go down
Ekatarina
истакнути члан
истакнути члан

Female

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Sat May 07, 2011 11:27 am

Назад на врх Go down
marija.m
нови члан
нови члан

Female
Број порука : 31
Година : 17
Локација : kolasin
Члан од : 04.05.2011

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Sat May 07, 2011 3:39 pm

moliitvu Boga trbas znati vise no sta bilo u zivotu

Назад на врх Go down
Ekatarina
истакнути члан
истакнути члан

Female

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Sun May 08, 2011 9:56 am

Назад на врх Go down
sandra
нови члан
нови члан

Female
Број порука : 6
Година : 31
Члан од : 17.09.2010

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Sat May 25, 2013 9:34 pm

Uploaded with ImageShack.us

МОЛИТВЕ ПРЕ СПАВАЊА

У име Оца и Сина и Светога Духа, Амин.

Молитвама Светих Отаца наших, Господе Исусе Христе Боже наш, помилуј нас. Амин.

Свети Боже, свети Крепки, свети Бесмртни помилуј нас (трипут).

Слава Оцу и Сину и светоме Духу, и сада и увек и у векове векова. Амин.

Пресвета Тројице, помилуј нас; Господе, очисти грехе наше; Владико, опрости безакоња наша; Свети, посети и исцели немоћи наше, имена Твога ради.

Господе, помилуј! (трипут)

Слава Оцу и Сину и Светоме Духу, и сада и увек и увекове векова. Амин.

Оче наш, који си на небесима, да се свети име Твоје, да дође царство Твоје, да буде воља Твоја и на земљи као на небу; хлеб наш насушни дај нам данас; и опрости нам дугове наше као што и ми опраштамо дужницима својим; и не уведи нас у искушење, но избави нас од злога.

Помилуј нас, Господе, помилуј нас, јер ми грешници немајући никаквог оправдања, Теби као Владару приносимо ову молитву: помилуј нас.

Слава Оцу и Сину и Светоме Духу,

Гопсподе, помилуј нас, јер се у Тебе уздасмо; не гневи се јако на нас, нити помињи безакоња наша, него и сада као милостив погледај и избави нас од непријатеља наших; јер си Ти Бог наш, и ми смо људи Твоји, сви смо дело руку Твојих, и име Твоје призивамо.

И сада и увек и у векове векова. Амин

Отвори нам двери милосрђа, благословена Богородице, да не погинемо ми, који се у Тебе надамо, него да се Тобом избавимо од беда: јер си Ти спасење рода хришћанскога.

Господе помилуј! (дванаест пута)

Боже вечни и Царе сваког створења, који си ме удостојио да доживим до овога часа, опрости ми грехе, које учиних, овога дана делом, речју и мишљу. И очисти, Господе, смирену душу моју од сваке прљавштине тела и духа. И дај ми, Господе, да ми сан ове ноћи прође у миру, да бих уставши са скромне постеље, угађао пресветом имену Твом у све дане живота свога, и победио телесне и бестелесне непријатеље који војују на мене. И избави ме, Господе, од сујетних помисли и рђавих жеља које ме прљају. Јер је твоје царство, и сила, и слава, Оца и Сина и Светога Духа, сада и увек и у векова векова. Амин.

Господе Боже наш, што сагреших овог дана речју, делом и мишљу, опрости ми као благ и човекољубив. Подари ми миран и тих сан; пошљи ми свога Анђела чувара који ме заклања и чува од свакога зла. Јер си Ти чувар душа и тела наших, и Теби славу узносимо, Оцу и Сину и Светоме Духу, сада и увек и у векове векова. Амин.

Анђеле Христов, чувару мој свети, и покровитељу душе и тела мога, опрости ми све што згреших у данашњи дан, и избави ме од свакога лукавства непријатељског и противника, да не бих никаквим грехом разгневио Бога мог; но моли се за мене грешног и недостојног слугу, да ми покажеш достојна доброте и милости Свесвете тројице, и Матере Господа мога Исуса Христа, и свих светих! Амин.

Надање је моје Отац, прибежиште моје Син, заштита моја Дух Свети, Тројице Света слава Ти.

Достојно је, ваистину, блаженом звати Тебе, Богородицу, увек блажену и пренепорочну и Матер Бога нашега. Часнију од херувима и славнију неупоредиво од серафима, тебе што Бога-Реч непорочно роди, ваистину Богородицу величамо.
Назад на врх Go down
Љубиша
нови члан
нови члан

Male
Број порука : 8
Година : 50
Локација : Beograd
Члан од : 22.06.2011

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Tue May 28, 2013 9:46 am

Кад мајка даје дарове својој деци,то је најближа слика неба.Она представња небеску милост,она не задржава део за себе и не зна за свој део.Живот деце њен је живот и радост деце њена је радост.

-св.Николај Велимировић

Назад на врх Go down
Христина
почетник
почетник

Female
Број порука : 75
Година : 47
Локација : Светлост
Члан од : 15.07.2011

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Tue May 28, 2013 4:59 pm

МАЈЧИНА МОЛИТВА

Оче свети, Бесмртни, из кога излази сва доброта и благост, скришено Ти се молим за децу коју Си ми подарио да родим.
Сачувај их у Твојој милости и светости, да би се Твоје Име прослављало у њима.
Упути ме Твојом милошћу, како да их подигнем за слављење Твога Светог Имена, а на корист осталих људи.
Обдари ме потребним стрпљењем и снагом за то-
О Господе, просвети разум моје деце Твојом Премудрошћу, да науче душом и мишљу да Тебе воле.
Усади у срца њихова стах и одвратност према сваком пороку, да би могли ићи правим путем без гресности.
Украси душе њихове чистотом, добротом, понизношћу марљивошћу, стрпљењем и сваком врлином.
Чувај усне њихове од свих клевета и лажи.
Благослови моју децу, да би могли напредовати у врлинама и светости и расти под Твојом заштитом, а у љубави поштених људи.
Нека би њихови Анђели чувари били са њима и чували их у младости од варљивих помисли, злих и грешних кушања овога света и од замки нечистих духова.
А кад моја деца погреше пред Тобом, не орени Своје Лице од њих, него, према твоме великом Милосрђу буди милостив и њима, јер Ти си једини који чистиш људе од сваког греха.
Награди моју децу свим земаљским добрима и свим што им је потребно за спасење.
Счувај их од разјарености, гнева, несреће, зла и мука кроз све дане живота њиховог.
О, Добри Господе, ја Ти се молим, награди и мене радошћу и весељем од моје деце.
Сачувај ме у честитости и праведности да са својом децом могу стати пред Тебе у дан Страшног Суда Твога, и да Ти без стаха кажем: Ево ме Господе, са децом коју си ми дао, да заједно са њима величам Твоје најсветије Име Оца и Сина и Светога Духа, све док траје овог света АМИН.
Назад на врх Go down
Slavko Izvorski Golubovic
нови члан
нови члан

Male
Број порука : 10
Година : 66
Локација : Smederevo
Члан од : 27.07.2012

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Thu Jun 06, 2013 8:51 am

МОЛИТВA МАЈКЕ ЗА СВОЈУ ДЕЦУ
Оче свети, Бесмртни, из кога излази сва доброта и благост, скришено Ти се молим за децу коју Си ми подарио да родим.

Упути ме Твојом милошћу, како да их подигнем за слављење Твога Светог Имена, а на корист осталих људи.

Обдари ме потребним стрпљењем и снагом за то - О Господе, просвети разум моје деце Твојом Премудрошћу, да науче душом и мишљу да Тебе воле.

Усади у срца њихова стах и одвратност према сваком пороку, да би могли ићи правим путем без гресности.

Украси душе њихове чистотом, добротом, понизношћу марљивошћу, стрпљењем и сваком врлином.

Благослови моју децу, да би могли напредовати у врлинама и светости и расти под Твојом заштитом, а у љубави поштених људи.

Нека би њихови Анђели чувари били са њима и чували их у младости од варљивих помисли, злих и грешних кушања овога света и од замки нечистих духова.

А кад моја деца погреше пред Тобом, не орени Своје Лице од њих, него, према твоме великом Милосрђу буди милостив и њима, јер Ти си једини који чистиш људе од сваког греха.

Сaчувај их од разјарености, гнева, несреће, зла и мука кроз све дане живота њиховог.

О, Добри Господе, ја Ти се молим, награди и мене радошћу и весељем од моје деце.

Сачувај ме у честитости и праведности да са својом децом могу стати пред Тебе у дан Страшног Суда Твога, и да Ти без стаха кажем: Ево ме Господе, са децом коју си ми дао, да заједно са њима величам Твоје најсветије Име Оца и Сина и Светога Духа, све док траје овог света АМИН.

Боже, Творче свих ствари!

Додајући милости милост, Ти си ме учинио достојном да будем мајка породице; благост Твоја подарила ми је децу, и ја се усуђујем да кажем: они су Твоја деца! Јер си им Ти даровао живот, оживео их бесмртном душом, препородио их крштењем за живот, који је у складу са Твојом вољом, усвојио си их и примио у недра Своје Цркве.

Господе! Сачувај их у благодатном стању до краја живота, удостој их да буду причасници тајни Твог завета.

Осветљуј их Твојом истином.

Нека је свето у њима и кроз њих свето Име Твоје!

Пошаљи ми Твоју благодатну помоћ у њиховом васпитању за славу Имена Твог и за корист ближњих!

Даруј ми за то начине, стрпљење и снагу!

Научи ме да усадим у њихово срце корен истинске мудрости - Твој страх!

Озари их светлошћу Твоје премудрости, која управља космосом!

Да Те заволе свом душом и мишљу својом.

Да се приљубе уз Тебе свим срцем и целог свог живота да се плаше речи Твојих!

Даруј ми разум да их уверим да се истински живот састоји од поштовања Твојих заповести.

Да рад, који се учвршћује побожношћу, пружа у овом животу оно што им треба, а у вечности, неизречено блаженство.

Откриј им разумевање Твог закона!

Нека до краја својих дана раде у осећању Твоје свудаприсутности!

Усади у њихово срце презир и гнушање према сваком безакоњу.

Нека буду непорочни на путевима Твојим.

Да имају на уму увек да си Ти, Свеблаги Боже, Ревнитељ закона и правде Твоје.

Сачувај их у целомудрености и страхопоштовању према имену Твом!

Да не срамоте Цркву Твоју својим понашањем, него да живе по њеним упутствима!

Дај им полета у жељи за корисним учењем и учини их способним за свако добро дело!

Да стекну праву представу о оним предметима, чији су подаци неопходни за њихов положај; да се просветле знањима благотворним за људски род.

Господе! Умудри ме да утиснем неизбрисивим цртама у уму и срцу моје деце мудрост да беже од пријатељства са онима који не знају за Твој страх, да им усадим мудрост за одлучно удаљавање од сваког савеза са безаконицима.

Да не слушају покварене разговоре.

Да не слушају лакомислене људе.

Да их не сврате са Твога пута ружни примери.

Да се не саблазне тиме што је понекад пут безаконика успешан у овом свету.

Оче Небески!

Даруј ми благодат да свестрано пазим да не саблазним децу своју мојим поступцима, већ, стално имајући у виду њихово понашање, да их одвраћам од заблуда, исправљам њихове грешке, обуздавам њихову тврдоглавост и самовољу.

Да се уздржавају од тежњи ка сујети и лакомислености.

Да се не заносе безумним помислима.

Да не иду за својим срцем.

Да се не погорде у својим помишљањима.

Да не забораве Тебе и Твој закон.

Да безакоње не уништи њихов ум и здравље.

Да греси не ослабе њихове душевне и телесне снаге.

Судијо праведни, који кажњаваш децу за грехе родитеља до трећег и четвртог колена, одврати такву одмазду од деце моје; не кажњавај их за моје грехе, већ их покропи росом благодати Твоје, да напредују у врлини и светости, да узрасту у благонаклоности Твојој и у љубави благочестивих људи.

Оче штедрости и сваког милосрђа!

По родитељском осећању ја бих желела својој деци свако изобиље земаљских блага, желела бих им благослов од росе небеске и од земаљског ђубрива, али нека буде с њима света воља Твоја!

Уреди њихову судбину по Твојој благонаклоности:

Не лиши их у животу насушног хлеба.

Пошаљи им све неопходно време за стицање блажене вечности.

Буди милостив према њима, кад сагреше пред Тобом.

Не окривљуј их за грехе младости и незнања.

Учини њихова срца скрушеним кад се буду противили руководству Твоје благости.

Казни их и милуј, упућујући их на пут, благоугодан Теби, али их не одбаци од лица Свога!

Прихвати са благонаклоношћу њихове молитве, даруј им успех у сваком добром делу.

Не одврати лица Свог од њих у дане њихове жалости, да их не снађу искушења која премашују њихове снаге.

Осени их Својом милошћу, нека иде Твој анђео с њима и сачува их од сваке несреће и злог пута.

Свеблаги Боже!

Учини ме мајком која се весели због деце своје, да она буду моја срећа у све дане живота мог и ослонац мој у мојој старости.

Удостој ме, мене која се уздајем у Твоје милосрђе, да станем с њима на страшном суду Твом и да са недостојном одважношћу кажем: ево мене и деце моје коју си ми Ти дао, Господе!

Да заједно с њима, прослављајући неизречену благост и Твоју вечну љубав, хвалим пресвето Име Твоје, Оче, Сине и Душе Свети, у векове векова. Амин.
Назад на врх Go down
Горан К
нови члан
нови члан

Male
Број порука : 37
Година : 57
Члан од : 19.01.2010

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Mon Aug 05, 2013 10:48 am

МАЈЧИНА МОЛИТВА

Обдари ме потребним стрпљењем и снагом за то.
О Господе, просвети разум моје деце Твојом Премудрошћу, да науче душом и мишљу да Тебе воле.
Счувај их од разјарености, гнева, несреће, зла и мука кроз све дане живота њиховог.
Сачувај ме у честитости и праведности да са својом децом могу стати пред Тебе у дан Страшног Суда Твога, и да Ти без стаха кажем: Ево ме Господе, са децом коју си ми дао, да заједно са њима величам Твоје најсветије Име Оца и Сина и Светога Духа, све док траје овог света.

АМИН.

Назад на врх Go down
saricve
нови члан
нови члан

Female
Број порука : 36
Година : 53
Члан од : 29.09.2010

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Wed Aug 14, 2013 4:53 pm

МОЛИТВА ЗА РОДИТЕЉЕ

О Милостиви Господе и Боже који си заповедио да поштујем оца и мајку, и заиста си до смрти сам показао скромну послушност Твојим родитељима, из дубине душе молим Ти се, о Исусе Христе, Боже мој, чуј моју молитву и помилуј моје родитеље који ме подижу у Твојој благодати и љубави. Заштити их од ђавола, опасности и болести, даруј им здравље и милостиво излиј на њих Твоје богате дарове. Благослови њихове напоре и дела, помилуј их по великој милости Твојој, да би ти верно служили и да кроз њих и ја будем достојан да Те славим и служим. Амин.

Назад на врх Go down
Administrator
Администратор
Администратор

Female
Број порука : 515
Година : 64
Члан од : 16.02.2009

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Tue Aug 20, 2013 6:44 am

МАЈЧИНА МОЛИТВА

Сачувај ме у честитости и праведности да са својом децом могу стати пред Тебе у дан Страшног Суда Твога, и да Ти без стаха кажем: Ево ме Господе, са децом коју си ми дао, да заједно са њима величам Твоје најсветије Име Оца и Сина и Светога Духа, све док траје овог света.

АМИН.

Назад на врх Go down
http://pravoslavlje.find-forum.net
lazaso
нови члан
нови члан

Male
Број порука : 49
Година : 32
Члан од : 19.12.2010

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Tue Aug 20, 2013 6:47 am

МАЈЧИНА МОЛИТВА

АМИН.

Назад на врх Go down
vesna66
уредник

Female
Број порука : 238
Година : 50
Локација : Austria
Члан од : 23.02.2009

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Sun Sep 01, 2013 11:24 am

Молитва за ђаке
Свеблаги Господе, пошаљи нам благодат Твог Светог Духа да оснажи наше духовне силе, да би пазећи на учење које нам се предаје порасли Теби, нашем Творцу на славу, родитељима на радост, а Цркви и отаџбини нашој на корист.

Назад на врх Go down
draganpes
нови члан
нови члан

Male
Број порука : 25
Година : 64
Локација : Sremska Mitrovica
Члан од : 27.02.2009

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Mon Sep 02, 2013 1:33 pm

Молитва пре учења

Свеблаги Господе, пошаљи нам благодат Твог Светог Духа да оснажи наше духовне силе, да би пазећи на учење које нам се предаје порасли Теби, нашем Творцу на славу, родитељима нашим на радост, а Цркви и отаџбини нашој на корист.

Молитва после учења

Благодаримо Ти, Творче, што си нас удостојио Твоје благодати , те смо примили учење. Благослови наше старешине, родитеље и учитеље који нас воде по з нању добра, и дај нам силу и моћ да продужимо ово
учење.

Uploaded with ImageS
hack.us
Назад на врх Go down
amile
нови члан
нови члан

Male
Број порука : 45
Година : 68
Локација : Rudna Glava kod Majdanpeka
Члан од : 18.04.2011

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Mon Sep 09, 2013 8:55 am

МАЈЧИНА МОЛИТВА

АМИН.

Назад на врх Go down
Irina Aku
нови члан
нови члан

Female
Број порука : 33
Година : 55
Локација : Moscow, Russia
Члан од : 24.07.2011

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Thu Sep 12, 2013 9:15 am

Назад на врх Go down
tocurak
нови члан
нови члан

Female
Број порука : 30
Година : 47
Члан од : 04.03.2009

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Fri Oct 11, 2013 7:43 am

МОЛИТВА ЗА ДЕЦУ - Molitva za decu

Назад на врх Go down
nobradovic
нови члан
нови члан

Male
Број порука : 2
Година : 40
Члан од : 30.05.2011

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Fri Oct 18, 2013 9:55 am

МОЛИТВА ЗА ДЕЦУ

Свебогати Господе Исусе Христе,
Који си и сам био дете и Који си
волео и благосиљао децу,
помилуј и спаси децу нашег
времена -- да се некрштена крсте,
а крштена утврде вером у Тебе,
Истино вечна,
и љубављу према Теби,
Љубави неисказана.
Спаси, Господе, ону децу
коју безверни родитељи
трују безбоштвом и
одвраћају их од Тебе, јединог
Спаситеља и Спасења њиховога.
Спаси,Свеблаги, и ону децу коју зли
наставници, без Бога и душе,
отуђују од Тебе, Творца њиховога,
а срођавају их са штенадима.
Спаси, Господе, и ону децу
чију чисту душу прља сваки
неморал на улици и у позоришту*, - спаси их
од нечистоте уличне и позоришне*.
Спаси, Свемилостиви, и ону децу која
су без родитеља пала под руку сурових старалаца,
или злих очуха или маћеха, - спаси их од
слушања хулних речи и од гледања злобних дела.
Спаси, Сине Божији, синове синова људских,
које вуку тамо и овамо на многа телесна
вежбања и занимања, док им се не
даје главна вежба, у закону Твом светом,
вежба у правилним мислима, и у милости,
и у свима делима доброте и правде.
Да би, по молитви слуге Твога светог Стилијана,
порасла деца овога века и сазрела за
синовство Божије и грађанство небеско,
на своје вечно спасење,
а на Твоју славу и хвалу. Амин.
Свети Владика Николај

Назад на врх Go down
darko1982
нови члан
нови члан

Male
Број порука : 25
Година : 33
Члан од : 16.11.2009

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Fri Dec 06, 2013 12:10 pm

Молитва Анђелу Чувару деце

Свети Анђеле, чувару мојих чеда (имена), заштити их твојим покровом од стрела демонских и очију злих и сачувај њихово срце у анђелској чистоти. Амин,Амин, Амин.

Назад на врх Go down
Radha
нови члан
нови члан

Female
Број порука : 12
Година : 39
Члан од : 13.07.2010

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Sun Dec 08, 2013 9:02 am

Молитва Анђелу Чувару деце Свети Анђеле, чувару мојих чеда (имена), заштити их твојим покровом од стрела демонских и очију злих и сачувај њихово срце у анђелској чистоти. Амин.

Назад на врх Go down
maryiana
нови члан
нови члан

Female
Број порука : 15
Година : 44
Локација : italja
Члан од : 02.11.2011

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Fri Mar 14, 2014 7:48 am

МОЛИТВА ЗА РОДИТЕЉЕ И БЛИЖЊЕ
Спаси Господе и помилуј родитеље моје _________ (имена), браћу, сестре и сроднике моје по телу и све ближње рода мога и подари им мирна Твоја блага.

Спаси Господе и помилуј старе и младе, убоге и сироте, удовице, болесне и жалосне, који су у беди и невољи, у тамници и ропству.

Сачувај Боже све оне које због Тебе и вере православне гоне незнабошци, безбожници и јеретици. Посети их, укрепи, утеши и силом својом подај им ускоро избављење и слободу.

Спаси Господе и помилуј све оне који нас мрзе и вређају и чине нам сметње, не дозволи да пропадну због нас грешника.

Просвети светлошћу Твога познања оне који, заслепљени секташким обманама, одступише од православне вере. Приведи их Твојој светој апостолској Цркви. Амин.
Назад на врх Go down
necko
нови члан
нови члан

Male
Број порука : 19
Година : 53
Члан од : 01.03.2011

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Wed Mar 19, 2014 8:10 am

МОЛИТВA МАЈКЕ ЗА СВОЈУ ДЕЦУ

Обдари ме потребним стрпљењем и снагом за то - О Господе, просвети разум моје деце Твојом Премудрошћу, да науче душом и мишљу да Тебе воле.

Сaчувај их од разјарености, гнева, несреће, зла и мука кроз све дане живота њиховог.

Боже, Творче свих ствари!

Додајући милости милост, Ти си ме учинио достојном да будем мајка породице; благост Твоја подарила ми је децу, и ја се усуђујем да кажем: они су Твоја деца! Јер си им Ти даровао живот, оживео их бесмртном душом, препородио их крштењем за живот, који је у складу са Твојом вољом, усвојио си их и примио у недра Своје Цркве.

Господе! Сачувај их у благодатном стању до краја живота, удостој их да буду причасници тајни Твог завета.

Осветљуј их Твојом истином.

Нека је свето у њима и кроз њих свето Име Твоје!

Пошаљи ми Твоју благодатну помоћ у њиховом васпитању за славу Имена Твог и за корист ближњих!

Даруј ми за то начине, стрпљење и снагу!

Научи ме да усадим у њихово срце корен истинске мудрости - Твој страх!

Озари их светлошћу Твоје премудрости, која управља космосом!

Да Те заволе свом душом и мишљу својом.

Да се приљубе уз Тебе свим срцем и целог свог живота да се плаше речи Твојих!

Даруј ми разум да их уверим да се истински живот састоји од поштовања Твојих заповести.

Да рад, који се учвршћује побожношћу, пружа у овом животу оно што им треба, а у вечности, неизречено блаженство.

Откриј им разумевање Твог закона!

Нека до краја својих дана раде у осећању Твоје свудаприсутности!

Усади у њихово срце презир и гнушање према сваком безакоњу.

Нека буду непорочни на путевима Твојим.

Да имају на уму увек да си Ти, Свеблаги Боже, Ревнитељ закона и правде Твоје.

Сачувај их у целомудрености и страхопоштовању према имену Твом!

Да не срамоте Цркву Твоју својим понашањем, него да живе по њеним упутствима!

Дај им полета у жељи за корисним учењем и учини их способним за свако добро дело!

Да стекну праву представу о оним предметима, чији су подаци неопходни за њихов положај; да се просветле знањима благотворним за људски род.

Господе! Умудри ме да утиснем неизбрисивим цртама у уму и срцу моје деце мудрост да беже од пријатељства са онима који не знају за Твој страх, да им усадим мудрост за одлучно удаљавање од сваког савеза са безаконицима.

Да не слушају покварене разговоре.

Да не слушају лакомислене људе.

Да их не сврате са Твога пута ружни примери.

Да се не саблазне тиме што је понекад пут безаконика успешан у овом свету.

Оче Небески!

Даруј ми благодат да свестрано пазим да не саблазним децу своју мојим поступцима, већ, стално имајући у виду њихово понашање, да их одвраћам од заблуда, исправљам њихове грешке, обуздавам њихову тврдоглавост и самовољу.

Да се уздржавају од тежњи ка сујети и лакомислености.

Да се не заносе безумним помислима.

Да не иду за својим срцем.

Да се не погорде у својим помишљањима.

Да не забораве Тебе и Твој закон.

Да безакоње не уништи њихов ум и здравље.

Да греси не ослабе њихове душевне и телесне снаге.

Судијо праведни, који кажњаваш децу за грехе родитеља до трећег и четвртог колена, одврати такву одмазду од деце моје; не кажњавај их за моје грехе, већ их покропи росом благодати Твоје, да напредују у врлини и светости, да узрасту у благонаклоности Твојој и у љубави благочестивих људи.

Оче штедрости и сваког милосрђа!

По родитељском осећању ја бих желела својој деци свако изобиље земаљских блага, желела бих им благослов од росе небеске и од земаљског ђубрива, али нека буде с њима света воља Твоја!

Уреди њихову судбину по Твојој благонаклоности:

Не лиши их у животу насушног хлеба.

Пошаљи им све неопходно време за стицање блажене вечности.

Буди милостив према њима, кад сагреше пред Тобом.

Не окривљуј их за грехе младости и незнања.

Учини њихова срца скрушеним кад се буду противили руководству Твоје благости.

Казни их и милуј, упућујући их на пут, благоугодан Теби, али их не одбаци од лица Свога!

Прихвати са благонаклоношћу њихове молитве, даруј им успех у сваком добром делу.

Не одврати лица Свог од њих у дане њихове жалости, да их не снађу искушења која премашују њихове снаге.

Осени их Својом милошћу, нека иде Твој анђео с њима и сачува их од сваке несреће и злог пута.

Свеблаги Боже!

Учини ме мајком која се весели због деце своје, да она буду моја срећа у све дане живота мог и ослонац мој у мојој старости.

Удостој ме, мене која се уздајем у Твоје милосрђе, да станем с њима на страшном суду Твом и да са недостојном одважношћу кажем: ево мене и деце моје коју си ми Ти дао, Господе!

Да заједно с њима, прослављајући неизречену благост и Твоју вечну љубав, хвалим пресвето Име Твоје, Оче, Сине и Душе Свети, у векове векова. Амин.

Назад на врх Go down
Shaolinac
нови члан
нови члан

Male
Број порука : 17
Година : 49
Локација : Bec
Члан од : 28.12.2010

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Thu Apr 24, 2014 9:31 am

МОЛИТВА ЗА ДЕЦУ

Господе Исусе Христе, Који си Сам био Дете, и Који си децу волео и благосиљао, помилуј и спаси децу нашег времена, да се некрштена крсте, а крштена дасе вером у Тебе и љубављу према Теби утврде. Спаси, Господе, ону децу коју њихови неверујући или зловерни родитељи кваре безбожјем или зловерјем и одвлаче их од Тебе, Који си једини Спас и Избавитељ њихов. Спаси, Господе, и ону децу коју бездушни зли учитељи, безбожни или зловерни, удаљују од Тебе Творца њиховог, и уводе у друштво душом огубаних. Спаси, Господе, ону децу чије чисте душе оскрвњује сваки неморална улици и разврат у позоришту, на телевизији и у биоскопу. Спаси их од ових нечистота. Спаси, Милостиви, и ону дечицу без родитеља која су пала под руку сурових старатеља, злих очуха и маћеха спаси их од слушања хулних речи и гледањазлих дела. Помози, Свемогући, да деца узрасту и сазру за синовство Божије и грађанство Небеског Града на вечно спасење, а у Твоју славу и хвалу. Амин.

Богородице Дјево, радуј се, благодатна Марија! Господ с Тобом, Благословена си Ти међу женама и благословен плод утробеТвоје, јер си Спаса родила душа наших!

Назад на врх Go down
Ljilja
нови члан
нови члан

Female
Број порука : 32
Година : 36
Локација : Crna Gora
Члан од : 24.01.2012

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Sat Apr 26, 2014 6:59 am

МАЈЧИНА МОЛИТВА

Обдари ме потребним стрпљењем и снагом за то-
Назад на врх Go down
Sponsored content

ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е   Today at 5:01 pm

Назад на врх Go down

М О Л И Т В Е
Погледај предходну тему Погледај следећу тему Назад на врх 
Страна 1 of 6Иди на страну : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next